Výnimočný projekt v meste Prievidza: Mladí umelci budú verejne nahrávať svoje CD

Už v sobotu – 5. mája 2018 sa o 18:00 v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi uskutoční prvé verejné nahrávanie CD zoskupenia PiarMusic s názvom JEDEN.

Mesto Prievidza má mnoho aktívnych mladých ľudí, ktorí zmysluplne trávia svoj voľný čas. Dôkazom toho je aj organizácia Spoločenstvo Piar, ktorá dlhodobo a cieľavedome pracuje s mládežou. Dnes má viac ako dvesto členov, pôsobí vo viacerých mestách na Slovensku a Čechách a aktuálne pripravuje veľmi zaujímavý projekt – verejné nahrávanie svojej umeleckej tvorby.

Zoskupenie PiarMusic je názov pre umelcov, ktorí vychádzajú zo Spoločenstva Piar. Súčasťou tohto zoskupenia je kapela GodKnows, ktorá podobný projekt realizovala v roku 2013, kapela SunRise, ďalší autori a umelci a taktiež skupina Heartbeat, ktorej bolo udelené mestské ocenenie Prievidzský anjel a tento rok bude účinkovať aj na medzinárodnom festivale Pohoda.

PiarMusic je známe predovšetkým v prostredí kresťanských spoločenstiev, nakoľko hudobne sprevádza modlitby chvál. Názov nového CD JEDEN vyjadruje spoluprácu v ich tvorbe, túžbu po jednote a porozumení medzi ľuďmi. V sobotu budú nahrávať svoje autorské piesne, zaznie vyučovanie vedúceho Spoločenstva Piar, provinciála Rehole piaristov P. Juraja Ďurneka a taktiež autorská tvorba básní ďalších umelcov. Výnimočnosť tohto projektu spočíva v autentickosti, nakoľko záznamy z nahrávania sa budú používať pri príprave podkladov k CD, ktoré bude výsledkom sobotného nahrávania.

Mesto Prievidza poskytlo občianskemu združeniu KALAZANS – Združenie detí a mládeže, Stredisko Prievidza – Spoločenstvo Piar dotáciu z rozpočtu mesta Prievidza vo výške 700 € na úhradu nákladov spojených s prenájmom priestorov v Kultúrneho a spoločenského strediska na podujatie Jeden v termíne 4. – 5. mája 2018.

Organizátori srdečne pozývajú verejnosť na toto podujatie. Vstup je voľný.